Policajac Goran Jeličić iz Kozarske Dubice, osumnjičen za okrutno ubojstvo sugrađanke Irene Predojević, izvršeno 2005. godine, tijekom saslušanja pred tužiteljima branio se šutnjom
- Ponašanje osumnjičenog tijekom saslušanja moglo bi se opisati jako čudnim. U jednu ruku, pokušavao je biti hladnokrvan prema onome što su ga pitali, ali je daleko od toga. Uglavnom, Jeličić je na sva pitanja šutio, ali je vjerojatno savjetovan da tako učini - izjavio je izvor Srpskainfo iz istrage. Okružno javno tužiteljstvo u Prijedoru zatražilo je jučer određivanje jednomjesečnog pritvora za Jeličića zbog mogućeg uznemirenja javnosti ako se osumnjičeni bude branio sa slobode te zato što se za kazneno djelo teškog ubojstva, koje je Jeličiću stavljeno na teret, može izreći zatvorska kazna od 10 i više godina robije.
- Jeličić je policijski službenik. Kazneno djelo dogodilo se u maloj sredini kao što je Kozarska Dubica, pa bi puštanje na slobodu osumnjičenog izazvalo uznemirenje javnosti - objasnio je izvor iz istrage.
- Postoji opravdana sumnja da će osumnjičeni, ako ga puste na slobodu, utjecati na daljnju istragu jer se još uvijek traga za određenim predmetima koji bi se mogli povezati s ubojstvom, a nužno je izvršiti i određena vještačenja.
Konačnu odluku o pritvoru donijet će sudac za prethodni postupak Okružnog suda Prijedor. Izvor iz istrage otkrio je da se klupko “zaboravljenog slučaja” brutalnog ubojstva Irene Predojević, starog 13 godina, počelo odmotavati nakon što je osumnjičeni Jeličić ostao bez krunskog dokaza koji ga je čuvao dulje od desetljeća - alibija.
- Ovaj alibi, koji je sve vrijeme pružao zaštitu osumnjičenom policajcu, povučen je, a nakon toga su se kockice samo počele poklapati. Tako je uvidom u službene zabilješke utvrđeno da je osumnjičeni kobne noći trebao biti na radnom zadatku, ali je zakasnio. Tu su, naravno, i drugi materijalni dokazi koji, zbog interesa daljnje istrage, za sada ne mogu biti poznati javnosti - naveo je izvor. Istragom je utvrđeno da je kobne noći 7. kolovoza iza ponoći Jeličić povezao sugrađanku Irenu Predojević. Vjerujući da je vožnja s Jeličićem najsigurnija, jer je riječ o policajcu, nesretna djevojka sjela je u njegov automobil, ali nikada nije došla svojim roditeljima.
- Jeličić je umjesto kući, Irenu odvezao na sporednu cestu. Što se točno događalo, bit će utvrđeno istragom, ali je neosporna činjenica da je djevojka zadavljena, a zatim, u cilju prikrivanja tragova, spaljena i ostavljena u blizini devastiranih kuća u selu Božići. Ubojica je otišao kao da se ništa nije dogodilo, a kako stvari stoje, svoj život nastavio je normalno živjeti punih 13 godina - ispričao je izvor. Sve je, kako navodi, izgledalo kao film jer se ubojstvo izdvajalo po svojoj surovosti, jedino što je ostalo od nesretne djevojke bilo je njezino stopalo - podsjetio je izvor iz istrage.
Uslijedili su dani, mjeseci i godine agonije kako za obitelj tako i za istražitelje. Zbog stravičnoga ubojstva saslušavani su mnogi, čak je bilo i onih koji su priznavali zločin pod nerazjašnjenim okolnostima pa povlačili to priznanje. Detaljno “češljanje” terena u istrazi ubojstva Irene Predojević i provjeravanje sumnjivih osoba povezanih s kriminalnim podzemljem dovelo je i do rješavanja serijskih ubojstava izvršenih u Kozarskoj Dubici u režiji Gorana Kotarana.
Podsjetimo, u dvorištu obiteljske kuće Kotarana pronađena su tijela Seada Kanurića i Predraga Vrbana. Kotaran je u međuvremenu osuđen na 20 godina robije. Podsjetimo, policajac i karatist Goran Jeličić iz Kozarske Dubice uhićen je prije tri dana u akciji Uprave kriminalističke policije MUP-a Republike Srpske kojom je rukovodilo prijedorsko Okružno javno tužiteljstvo.