Izložba na kojoj su se predstavili likovni umjetnici iz Bosne i Hercegovine i RH priređena je u zgradi Pavlović univerziteta u Doboju. Izložene su slike: Kristine Ćavar iz Doboja, Dejana Durakovića iz Vinkovaca, Zorana Filipovića iz Brčkog, Ante Kajinića iz Modriče, Borisa Ladana iz Jajca, Josipa Mijića iz Travnika, Dalibora Nikolića iz Mostara, Vladimira Rismonda iz Zagreba i Ria Trdina iz Našica.
U Doboju su izložena djela nastala na Likovnoj koloniji u Otvorenoj kući - Centar za mir i kulturu dijaloga Garevac.
Prva likovna kolonija bila je u malom mjestu u Francuskoj u Pont-Avenu koje je sve do druge polovine 19. stoljeća bilo anonimno. Smješteno je u francuskoj Bretanji s jedva tisuću stanovnika. Teško je reći što je prije 170 godina dovelo umjetnike u Pont-Aven. Ima puno razloga, od same svjetlosti ovoga kraja, pejzaža, čudnog i zastarjela načina života lokalnog življa, niska stanarina ili sustav francuskih željeznica… Teško je doći do pravog razloga razloga, ali se zna da su u Pont-Aven najprije došli američki slikari, a potom i drugi umjetnici.
Tako bi se nešto moglo reći o Garevcu u Posavini. Kažu da ga nije bilo do sredine 18. stoljeća. Premda ima indicija i zapisa da je na istoj lokaciji i prije postojalo na, a prije posljednjeg rata bilo je oko 3000 vjernika, katolika.
Valja reći da je 1882. godine podignuta zgrada škole. Ta je zgrada obnovljena 2007. godine od HKD-a Napredak i danas je sjedište ljetne umjetničke kolonije PULS (Posavski umjetnički likovni simpozij). Koncept naznačenog okupljanja počeo je u srpnju 2018. godine, a izbor umjetnika načinio je slikar Anto Kajinić pod pokroviteljstvom Središnje uprave HKD-a Napredak u suradnji s predsjednicom Napretkove zaklade Otvorena kuća Slavicom Mijić Lukač. Kako kaže slika Mišo Damjanović, posavski umjetnički likovni simpozij “Garevac” predstavlja simbiozu stvaralaštva likovnih praktičara i teoretskih izlaganja povjesničara umjetnosti o suvremenoj umjetnosti i samog umjetnika danas.
Pravo na katedru i slobodu predavanja dobivaju svi sudionici koji odluče svoje znanje i iskustvo podijeliti s drugima. Kreatori simpozija odstupaju od tradicionalnih okvira kolonija i širokog opisa slikarskih pravaca dajući slobodu umjetnicima da kroz suvremeno slikarstvo iskažu svoju filozofiju, svoje misli...