Borac nakon preokreta pobijedio Velež

12.10.2024.
u 19:58
Pogledaj originalni članak

Nogometaši banjolučkog Borca pobijedili su Velež u zaostaloj utakmici 1. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine poslije preokreta s 2:1. Ovo je bio treći pokušaj da ova dva rivala odigraju svoju utakmicu koja je bila odgođena zbog europskih obveza aktualnog prvaka BiH. Utakmica je počela velikom šansom za Veležovog Mihaela Mlinarića koji je propustio kazniti veliku grešku golmana domaćih u 2. minuti, piše klix. Najbolju priliku u prvom dijelu domaćini su imali u 12. minuti, ali Sandi Ogrinec nije uspio pogoditi. Uslijedilo je razdoblje igre bez mnogo uzbuđenja, a onda je u 44. Velež ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti i isključenje zaradio Edo Vehabović.

Bunili su se gosti tvrdeći kako je Aleksandar Njegomirović prestrogo isključio njihovog kapetana. Međutim, Velež je usprkos igraču manje prvi došao do gola. Igrao se 53. minut kada je pogodio Amar Milak, talentirani 18-godišnjak poslije velike greške Save Sušića. Borac je u igru vratio iskusni Stojan Vranješ u 60., samo tri minute nakon ulaska u igru, a za preokret i pobjedu Borca pobrinuo se Ogrinec u 82. minuti nakon asistencije Sebastijana Herrera. Vranješ je u 87. minuti propustio ranije osigurati pobjedu Borca kada je bio sam oči u oči s Veležovim golmanom, ali nije zatresao mrežu. Banjolučani za vikend gostuju Igmanu iz Konjica, dok će Velež gostovati u Sarajevu.