SP u futsalu

Brazil i Ukrajina prvi četvrtfinalisti

24.09.2024.
u 19:48

Reprezentacije Brazila i Ukrajine kao prve su se plasirale u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u futsalu koje se održava u Uzbekistanu.

Brazil je s uvjerljivih 5-0 pobijedio Kostariku. U prvom poluvremenu su strijelci bili Marcel i Felipe Valerio, dok je u nastavku dvostruki strijelac bio Neguinho, a još je jedan gol dodao Leandro Lino. U četvrtfinalu Brazil čeka pobjednika dvoboja u kojem se sastaju Iran i Maroko.

Brazilci su u grupnoj fazi ostvarili tri uvjerljive pobjede, a između ostalih su svladali i Hrvatsku 8-1.

Ukrajina je četvrtfinale izborila nakon 3-1 pobjede protiv Nizozemske. Igrač utakmice bio je Andrij Melnik koji je u posljednjih deset minuta ogleda postigao dva gola i time 1-1 pretvorio u 3-1. Ukrajinci čekaju boljeg iz susreta Španjolska - Venezuela.

Hrvatska utakmicu osmine finala igra u petak protiv Argentine, a tog će se dana još za četvrtfinale boriti Francuska i Tajland. U srijedu se sastaju Španjolska - Venezuela i Paragvaj - Afganistan, a u četvrtak Iran - Maroko i Portugal - Kazahstan.