NBA

Clippersi i Thunder slavili, ali uz skroman učinak Hrvata

12.03.2023.
u 10:45

La Clippersi Ivice Zubca su sinoć kod kuće sa 106-95 pobijedili New York Knickse, a pobjedu su ostvarili i Oklahoma City Thunder Darija Šarića koji su sa 110-96 nadigrali New Orleans Pelicanse. Clipperse je do pobjede predvodio Kawhi Leonard koji je ubacio 38 koševa, a Paul George dodao je 22 koša, osam skokova i osam asistencija. Zubac je na terenu proveo 27:19 minuta i zabio je osam koševa (šut iz igre 4/6) uz šest skokova i jednu blokadu. Clippersi su kontrolirali četvrtu četvrtinu uz gušću obranu, ograničavajući Knickse na šut pet od 18 iz igre. Sada su s omjerom pobjeda i poraza 36-33 na petom mjestu na Zapadu, dok su Knicksi šesti na Istoku (39-30). Immanuel Quickley predvodio je Knickse, kojima je ovo treći uzastopni poraz, sa 26 poena, dok je Julius Randle ubacio 19 koševa.

Oklahoma City Thunder u gostima su sa 110-96 bili bolji od domaćih New Orleans Pelicansa. Najzaslužniji za pobjedu Oklahome bio je Shai Gilgeous-Alexander sa 35 poena, a Šarić je odigrao 19:43 minute i zabio četiri koša (šut iz igre 1/6, trice 0/3) uz šest skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Josh Giddey je zabio 19 koševa za Oklahomu, Jalen Williams dodao je 17, a Gilgeous-Alexander je izveo 13 od 13 slobodnih bacanja. CJ McCollum zabio je 26, Trey Murphy III i Naji Marshall po 15, Jonas Valanciunas 13, a Jaxson Hayes 11 za Pelicanse, koji su igrali bez Brandona Ingrama (iščašeni gležanj). New Orleans je imao 22 izgubljene lopte.