CHEMNITZ

MotoGP: Martinu sprint utrka

06.07.2024.
u 15:55

Vodeći u MotoGP prvenstvu Španjolac Jorge Martin osvojio je sprint za VN Njemačke na Sachsenringu drugu godinu zaredom u subotu i neznatno povećao svoju prednost nad suparnikom za naslov Talijanom Francescom Bagnaiom, koji je završio treći iza Miguela Oliveire.

Martin je na svom Ducatiju srušio rekord kruga i osvojio "pole position" u kvalifikacijama, ali je u sprint utrci imao spor start.  U samoj završnici je pretekao svjetskog prvaka Bagnaijui i Portugalca Oliveiru, te ostvario pobjedu.

Ovakav rasplet znači da je Martin ponovno malo povećao vodstvo u SP-u. Prije natjecanja u Sachsenrigu prednost je bila samo deset bodova, sada Bagnaia zaostaje 15 za Španjolcem. Daleko iza je bivši svjetski prvak Španjolac Marc Marquez (Gresini Ducati) sa 146.

Marquez, koji je treći u prvenstvu, iako s ozljedom prsta i prsnog koša, koji je zadobio u petak, metodično se probijao kroz gomilu na jednoj od svojih omiljenih staza, gdje je pobijedio čak 11 puta u svim klasama, da bi završio šesti.