Nakon otkrića serije kratera u blizini norveške obale, znanstvenici vjeruju da su možda bliže rješavanju misterija bermudskog trokuta, javlja Metro.
Zasad se radi samo o teoriji. Vjeruje se da je kratere široke oko 800 i duboke oko 45 metara stvorio metan koji se taložio i eksplozijom izašao iz sloja koji se nalazi ispod morskog dna, prenosi Vecernji.hr.
Znanstvenici s Arktičkog sveučilišta u Norveškoj za Sunday Times su izjavili da više divovskih kratera postoji na morskom dnu u Barentsovom moru te su vjerojatno uzrok golemih erupcija plina.
– Područje kratera vjerojatno predstavlja jedno od najvećih žarišta plitkog morskog ispuštanja metana u Arktiku – kazali su.
Stručnjaci su ranije špekulirali događa li se isto i u bermudskom trokutu. Riječ je inače o području u Atlantskom oceanu između Floride, Portorika i Bermuda u kojem je nestalo mnogo brodova i zrakoplova.
Sada istražuju je li pucanje tih mjehura dovoljno da bi prouzročilo potapanje brodova. Svoja otkrića predstavit će idući mjesec.