Bojić o slobodi medija

BiH se treba suočiti s raskorakom između dobrih zakona i loše prakse

BiH se treba suočiti s raskorakom između dobrih zakona i loše prakse
25.04.2016.
u 13:07
Bojić je podsjetio da je BiH, rangirana kao 68. od ukupno 180 država svijeta na popisu slobode medija za prošlu godinu
Pogledaj originalni članak

Predsjedatelj Zajedničkog povjerenstva za ljudska prava Parlamentarne skupštine BiH Borislav Bojić sudjelovao je danas u Sarajevu u radu Godišnjeg sastanka Europske federacije novinara (EFJ), dvodnevnog skupa posvećenog slobodi medija i zaštiti individualnih prava novinara čiji je domaćin Udruženje BH novinari.

Govoreći pred više od 100 novinara iz europskih zemalja i s Bliskog istoka, Bojić pozdravio je činjenicu da je BiH domaćin velikog i važnog skupa europskih novinara i izrazio nadu da će Godišnji sastanak EFJ ponuditi odgovore na probleme koji dovode do ograničavanja i oduzimanja sloboda medija, kako u BiH tako i u Europi i širom svijeta.

Bojić je u svom govoru podsjetio da je naša zemlja, prema najnovijim podacima „Reportera bez granica“, rangirana kao 68. od ukupno 180 država svijeta na popisu slobode medija za prošlu godinu, te naglasio kako se BiH treba suočiti s raskorakom između dobrih zakona i loše prakse koja ograničava slobode medija i izražavanja. Upozoravajući na učestale napade na novinare, kao i na zloupotrebe medijskih sloboda i kršenje novinarskog kodeksa, Bojić je rekao da je rješenje ove situacije u primjeni postojećih zakona, ali i u doradi zakonskog okvira koji će, s jedne strane, osigurati depolitizaciju, financijsku stabilnost i uređivačku neovisnost javnih RTV servisa u BiH, te osnažiti institucionalnu zaštitu novinara i medija i omogućiti im veća prava i slobode u pogledu strukovnog i sindikalnogudruživanja. 

Sudionicima Godišnjeg sastanka EFJ obratili su se i predsjedatelj Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović, predsjednica Skupštine Sarajevske županije Ana Babić, predsjedateljica Udruženja BH novinari Milkica Milojević, predsjednik EFJ Mogens Blicher Bjerregard, kao i predstavnica OESS-a za slobodu medija Dunja Mijatović, priopćeno je iz Parlamentarne skupštine BiH.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.