ljubuški

Državni tajnik Milas dobio posebno priznanje 'Počasni građanin općine Ljubuški'

fdg
fdg
fdg
fdg
fdg
21.02.2017.
u 12:27
Pogledaj originalni članak

U ponedjeljak 20.veljače, na svečanoj sjednici Općinskog  vijeća  Ljubuški, Zvonki Milasu, državnom tajniku u Središnjem državnom uredu za Hrvate izvan Republike Hrvatske uručeno je posebno priznanje „Počasni građanin općine Ljubuški“ kao izraz zahvalnosti Vladi Republike Hrvatske i Središnjem državnom uredu za Hrvate izvan Republike Hrvatske za vrijednu i značajnu potporu u izgradnji Dnevnog centra za djecu s poteškoćama u razvoju, obnovu kinodvorane u Kulturnom centru te nabavu posebnog vozila za Udrugu roditelja djece s posebnim potrebama "Duga", Ljubuški.

Državni tajnik Milas zahvalio je općini Ljubuški na priznanju “Ova nagrada i priznanje  je snažan poticaj koji nas obvezuje da nastavimo i dalje poticati kvalitetne  programe i projekte koji doprinose boljem životu i prosperitetnijoj budućnosti Hrvata ovog kraja.  No isto tako želim reći da potpora koja pružamo nije samo naša dužnost, zakonska ili ustavna obveza. Pripadnost hrvatskom narodu nije definirana zemljopisnim granicama. Dijelimo kulturu, baštinu, tradiciju, jezik, povijest, ali i budućnost. U svakom smo pogledu oslonjeni jedni na druge. I jedni bez drugih niti smijemo niti možemo“ – rekao je državni tajnik i dodao „Puno toga je zajednički i u suradnji napravljeno -  od Centra i učionice za djecu s posebnim potrebama do obnove Kulturnog centra u Ljubuškom. Na puno toga možemo biti ponosni. No ono što je naš najveći uspjeh – je upravo – zajedništvo“.
 
Prije svečane sjednice Općinskog vijeća, državni tajnik Milas sastao se s Nevenkom Barbarićem, načelnikom općine Ljubuški te je u njegovoj pratnji i obišao projekte koji su sufinancirani od strane Vlade Republike Hrvatske te je posjetio Franjevački samostan sv. Ante Padovanskoga (Humac) u okviru kojeg se nalazi najstariji muzej u BiH (osnovan 1884. godine) u kojem je izložena Humačka ploča iz XII. stoljeća, najstariji očuvani spomenik pisan na hrvatskom jeziku (mješavinom glagoljice i starohrvatske ćirilice - bosančice) na području današnje BiH.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.