HIGIJENA

I četkicu za zube treba redovito čistiti i dezinficirati, a evo i kako

I četkicu za zube treba redovito čistiti i dezinficirati, a evo i kako
22.06.2020.
u 09:10
Pogledaj originalni članak

Uustima živi najviše bakterija, a one se prenose na četkicu za zube, logično. Osim njih, na četkicu se talože i bakterije iz kupaonice koje mogu uzrokovati razne zdravstvene probleme, pa bi je trebalo redovito čistiti.  Insider donosi upute kako spriječiti širenje klica i kako je pravilno očistiti.

Operite ruke prije i nakon pranja zuba Najmanje 20 sekundi perite ruke sa sapunom prije i nakon što dodirnete četkicu za zube jer one prenose najviše bakterija.

Ispravno ju i pravilno čuvajte

S vodom iz slavine, nakon svake upotrebe, dobro isperite četkicu kako biste uklonili čestice hrane, zubnu pastu i ostale prljavštine. Nakon ispiranja čuvajte ju u uspravnom položaju i ostavite da se dobro osuši na zraku. Izbjegavajte pospremanje više četkica u isti držač ili ladicu. Najbolje je da četkice ne stupe u kontakt jedne s drugima, jer se klice mogu i tako širiti.

Dezinficirajte četkicu za zube

Ako vam je slučajno pala na pod ili se jednostavno želite dodatno zaštiti, dezinficirajte četkicu. Hidrogen peroksid učinkovito je dezinfekcijsko sredstvo koje može uništiti i deaktivirati širok spektar mikroorganizama. Antiseptičko sredstvo za ispiranje usta sadrži različite aktivne sastojke, poput alkohola, mentola i eukaliptola, koji mogu ubiti sve bakterije. Možete koristiti i prirodnije sastojke poput bijelog octa.

Kupite novu na vrijeme

Svaka tri do četiri mjeseca trebalo bi baciti staru i početi koristiti novu četkicu.

 

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.