Denis Zvizdić

Knjiženje vojne imovine nije više političko pitanje

Knjiženje vojne imovine nije više političko pitanje
02.02.2017.
u 16:30
Pogledaj originalni članak

Predsjedatelj Vijeća ministara Bosne i Hercegovine Denis Zvizdić kazao je danas nakon susreta s generalnim tajnikom NATO-a Jensom Stoltenbergom u Sarajevu da je BiH pokazala da knjiženje vojne imovine nije više političko nego pitanje vladavine prava i poštivanja sudskih presuda.

Kako je naveo, Stoltenberga su informirali o dosadašnjim aktivnostima na putu NATO integracija BiH te je istaknuta potpuna opredijeljenost BiH, prije svega prema europskim integracijama, a i pratećim NATO integracijama.

- Konstatirali smo da je BiH uspjela napraviti značajan progres u određenim oblastima, a posebno nakon usvajanja dokumenta "Pregleda obrane", Plana implementacije Pregleda obrane i Plana modernizacije Oružanih snaga BiH i njene operabilnosti kapaciteta Oružanih snaga što smo pokazali sudjelovanjem OSBiH u misijama pod kontrolom NATO-a izvan BiH, posebno u Afganistanu - dodao je Zvizdić.

Razgovarano je i o, naglasio je predsjedatelj Vijeća ministara BiH, još jednom uvjetu iz Talina koji nije u potpunosti realiziran, a radi se o knjiženju perspektivne vojne imovine, dodajući da je u toj oblasti ipak primjetan napredak s obzirom na to da su u ovom trenutku uknjižene 24 lokacije, a 18 ih je u procesu knjiženja.

- Time smo jasno kazali da to sada više nije političko pitanje ili pitanje volje bilo kojeg političara ili bilo koje institucije. To je vrlo jasno pitanje vladavine prava i poštivanja sudskih presuda, imajući u vidu činjenicu da je Sud BiH donio odluku o knjiženju imovine u Han Pijesku na teritoriji Republike Srpske - kazao je Zvizdić.

Ocijenio je da je NATO proces nešto jako važno za BiH, jer on znači mir, stabilnost, ekonomski razvoj, nove investicije i ubrzano članstvo u Europskoj uniji i dobru suradnju sa zemljama regije, i ne samo zemljama u Europi nego i na globalnoj razini. 

Stoga je izrazio nadu da će kraj ove godine biti dočekan s dvije dobre vijesti za Bosnu i Hercegovinu, a to su kandidatski status BiH kada je u pitanju Europska unija i aktivacija Akcijskog plan za članstvo (MAP) što bi na neki način značilo nepovratno "stavljanje na tračnice euroatlantskih integracija".

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.