Profesor Ron Eccles s Cardiff sveučilišta u Walesu, stručnjak za prehladu i gripu kaže kako dan treba započeti vrućim tušem jer nam para pomaže u "otvaranju" sinusa i lakšem disanju.
Toplo vrijeme također pomaže protiv bolova u zglobovima i kostima koju osjetimo kada bolest dolazi.
Za doručak se treba "napucati" vitaminom C kojeg sadrže naranče i kivi, od kojih možemo napraviti voćnu salatu, ali i šumsko voće koje se odlično slaže s zobenom kašom.
Ljubiteljima čaja i kave u ranim jutarnjim satima neće se svidjeti ovaj savjet, ali nutricionistica Amanda Ursell objašnjava kako zbog kofeina možemo dehidrirati što nikako nije dobro kada nam je imunitet slab. Preporučuje sok od naranče, kao i inhalator svako jutro koji nam pomaže pri disanju i smanjuje kašalj, a može se kupiti u svakoj ljekarni.
Poslijepodne
Doktorica Sarah Brewer savjetuje ostajanje kod kuće, na toplom čim osjetimo prve simptome.
Kada je nos hladan, imunološki sustav ne radi kako treba pa smo podložni infekcijama kao i kada izlazimo iz kuće. Ako smo već prisiljeni izaći, preporuča nošenje šala preko usta i nosa.
Neke tradicije i teorije naših baka su i dalje točne, a jedna od njih je jedenje juhe kada dođe do pada imuniteta. Juha djeluje na apsolutno sve - začepljen nos, grlobolju, temperaturu tvrdi specijalist Adam Frosh. Također savjetuje puno tekućine, najbolja opcija je voda. Nutricionistica Amanda još preporuča da se opskrbimo orašastim plodovima koji sadrže selenij koji jača imunološki sustav.
Večer
Najbolje stvari dolaze na kraju. Amanda ima pomalo neobičan savjet - jedenje currya. Naime ljuti začini iritiraju sluznicu nosa pa se automatski lakše diše.
Osim kućnih preparata za brži oporavak, doktor Adam kaže da se ponekad trebamo okrenuti i onim medicinskim ako nas je prehlada dobro zahvatila, pa savjetuje kombinaciju ibuprofena i paracetamola.