Prije nego krenete sa sadnjom povrća i začinskih biljaka, opljevite sav korov na svojoj gredici, pazeći pri tome da izvučete cijeli korijen. Pljevite redovito, kako se "neprijatelj" vaše gredice ne bi razmahao. Na većim gredicama može pomoći motika. Iskusni vrtlari kažu kako se motika mora postaviti vodoravno sa zemljom kako bi se izvukao cijeli korijen. Opljeveni korov prelijte vrućom vodom, piše Living.
Korova se možemo riješiti i pomoću novina. Vlažne listove stavite na korov i preko njih pospite malo zemlje. Nedostatak dnevne sunčeve svjetlosti i manjak kisika jednostavno će ga uništiti.
Oko biljaka možete posipati piljevinu, kompost ili staviti slamu. Na tržištu postoji i cijeli niz kemijski proizvoda za tretiranje korova. Izbjegnite ih, jer tada sve što bude zasađeno na gredici bit će onečišćeno štetnim sastojcima. Konačno, pljevljenje prihvatite kao redovitu rekreaciju. Korisite redovito i zaštitne rukavice, jer ima i vrlo neugodnih korova koji mogu izazvati i različite vrste alergijskih reakcija. Najčešći korovi su hrapavi šćir, poljska krika, divlja loboda, rusomača, poljski slak, obični koštan ili sitna konica.
Pri rješavanju korova može pomoći i ocat, ali njegovo korištenje preporuča se samo tamo gdje nema zasađenih drugih biljaka, primjerice između kocki na vrtnim stazama, uz ogradu, na terasama...