Jedni od najopasnijih kradljivaca svakako su džepari koji nikada ne miruju, a najbolje 'posluju' u velikim gužvama. Najčešća mjesta gdje ih možete vidjeti su vozila javnog gradskog prijevoza, na stranicama za autobuse ili tramvaje ili pak u trgovačkim centrima. Gdje god da je velika koncentracija ljudi, nalaze se i oni i budno promatraju svaki korak.
Temom džepara zabavili su se i korisnici društvene mreže Quora koji su među sobom podijelili savjete za izbjegavnje ovih delikvenata. Osim uobičajenih savjeta o tome kako treba novac odvajati od kartica i nositi na različitim mjestima ponudili su i neka zanimljivija rješenja.
Mnogi europski gradovi u svojim vozilima javnom prijevoza ili na stanicima imaju upozorenja koja prolaznike upozoravaju na džepare.Najlogičnija reakcija na to bila bi da se pregledaju torbe i džepovi u kojima se drže vrijedne stvari. Prema savjetima koje su podijelili, upravo to je potpuno krivo jer tako samo dajemo do znanja gdje se nalaze. Rješenje za ovaj problem leži u tome da se vrijedne stvari poput novčanika ili mobitela spreme u za to neočekivana mjesta.
Jedan od komentatora i sam je nekoć bio džepar, a savjetovao je da se novčanici nikada ne nose u stražnjem džepu ukoliko su većih dimenzija budući da ga to čini izrazito jednostavnim za neopaženo izvlačenje.
Još jedna od metoda kojima neopaženo kradu je i ta da 'prosjaci' dolaze u restorane i kafiće. Pretvaraju se da prodaju neke artikle kako bi mogli kupiti hranu, a nerijetko govore i kako im je novac potreban za dijete znajući da to potiče veći stupanj empatije kod pojedinaca. Oni tada sa stvarima koje prodaju naprave pomutnju na stolu za vrijeme koje lopov uspije uzeti željeno sa stola.
NEMA KRAĐE
Obratite pozornost na ove trikove kojima se džepari koriste
Rijetki su oni trenuci u kojima kradljivci miruju i ne pokušavaju pronaći noviji i brži način na koji će vam oduzeti novac ili vrijedne stvari.