Iza Večernjeg lista je 18.000 brojeva. Toliko puta se Večernjak pojavio pred svojim čitateljima s novim informacijama, komentarima, analizama, fotografijama... Sa svakim ovim brojem davali smo jedan poseban pečat događajima o kojima smo pisali, pokušavajući svakog dana iznova donijeti nešto više onima zbog kojih Večernjak i postoji – a to ste vi, naši čitatelji.
Odgovoran i težak zadatak
U Bosni i Hercegovini je to posebno odgovoran i težak zadatak. Biti novinar i stvarati novinu u zemlji u kojoj se važni, često i povijesni događaji, smjenjuju kao na traci, izazov je, ali i obveza. Obveza da budete korektiv društva, i to tako da se ne ogriješite o profesionalne postulate, a da istodobno budete dovoljno provokativni i privlačni na medijskom tržištu. Posljednji događaji s prosvjedima i nasiljem na ulicama bh. gradova pokazuju koliko je zahtjevna ta medijska uloga. Nije tajna da je bosanskohercegovačko društvo vrlo podijeljeno, da zapravo postoje tri javnosti koje često zanimaju različite pojave i procesi, ili barem imaju drugačiji kut njihovog promatranja.
Odnos prema medijima
Tu je i vrlo važan ekonomski čimbenik, odnosno slaba kupovna moć stanovništva, nepovjerljivost prema medijima i ne baš razvijena kultura čitanja novina. Sve su to otežavajući elementi za stvaranje dnevne tiskovine. Usprkos tomu, Večernji list je svakog dana u rukama svojih čitatelja, a današnji jubilej samo nas podsjeća koliko smo dug i trnovit put prešli. Konačan sud o tome kako smo radili i radimo, ipak, dajete vi, čitatelji. Ljudi koji stvaraju bh. Večernjak mogu samo obećati da će i u idućih 18.000 brojeva nastojati biti profesionalni, objektivni i brzi, odnosno odani temeljnim principima novinarske profesije. Na taj način ćemo pomoći i izgradnji stabilnog i pravednog društva i države. Nastojali smo i nastojat ćemo i ubuduće to raditi i mimo stranica Večernjeg lista. Primjerice, kroz Večernjakov pečat, projekt koji je odavno postao glavni društveni događaj u BiH. Ističući najbolje ljude i uspjehe u BiH, pokazujemo da ova zemlja i društvo nisu “izgubljen slučaj”.