Na svetkovinu Uzvišenja Svetog Križa u Međugorje je hodočastilo 35 svećenika iz Latinske Amerike, odnosno iz Meksika, Nikaragve, Portorika i Kolumbije. Oni će u Međugorju boraviti do utorka, a potom će u Franjevačkom samostanu na Badiji kod Korčule imati duhovnu obnovu, piše Radio Mir Međugorje.
- Od svećenika uvijek zahtijevamo puno, ali nikada ne mislimo da i oni trebaju vremena za sebe. Trebaju doći kao hodočasnici, a ne kao pastoralna pratnja skupini hodočasnika, a također imati vremena živjeti hodočašće kao ljudi, kao svećenici te imati svoj osobni susret s Kristom i Djevicom - kazali su organizatori ovoga hodočašća.
- Prinesimo ovu krunicu Gospodinu da pronađe načine za širenje Gospinih poruka u Latinskoj Americi. Svećenici su poput baklji, moraju paliti oganj Duha Svetoga gdje god idu, ali sve moraju činiti s velikom poniznošću. Recimo ponovno Gospodinu da se želimo vratiti svojoj prvoj ljubavi, a to je Bog - kazao im je fra Danko Perutina, mostarski župnik i gvardijan Samostana sv. Petra i Pavla u Mostara, koji je s njima prvoga dana hodočašća molio krunicu na Podbrdu, a bogati program u Hercegovini uključuje obilazak župe Međugorje i molitvenih mjesta uz pratnju vodiča, susret s međugorskim župnikom fra Zvonimirom Pavičićem, susret s provincijalom Hercegovačke franjevačke provincije fra Jozom Grbešom, posjet samostanu i crkvi u Širokom Brijegu te molitva na grobovima i ubijenih franjevaca, a posjetili su i Informativni centar Mir Međugorje. U pratnji ravnatelja Vedrana Vidovića obišli su prostorije, blagoslovili djelatnike, a posebno ih je zanimalo kako se molitveni program uspije prevesti na tolike jezike i odakle se to radi, o čemu su također informirani.
Susreli su se i s apostolskim vizitatorom s posebnom ulogom za župu Međugorje nadbiskupom Aldom Cavallijem koji je, govoreći o svećeničkoj službi, podsjetio na svetog arškog župnika, zaštitnika svećenika i uzora svećeništva. Mons. Cavalli izrazio je dobrodošlicu svojoj braći svećenicima te je odgovarao na sva pitanja i nedoumice koje su imali svećenici iz Latinske Amerike, od kojih je većina prvi put došla u Međugorje, piše Radio Mir Međugorje.