Najvažnije je ne izlagati se suncu u periodu između 10:00 i 17:00 sati. Ovo posebno vrijedi za djecu, trudnice, starije osobe i srčane bolesnike. Dugi boravak na suncu i visokim temperaturama može rezultirati raznim simptomima pregrijavanja tijela, kao i sunčanicom. Evo što treba raditi kako do toga ne bi došlo.
Puno tekućine
Važno je piti puno tekućine koja se gubi znojenjem. Voda je najbolja u ovom slučaju, dok bi se kava i alkohol trebali izbjegavati s obzirom na to da uzrokuju dehidraciju. Osim vode, važna je i hrana bogata vodom kao što su krastavci, rajčica, salata ili lubenica.
Skrivanje u hladu
Kod prvih simptoma utjecaja vrućine na tijelo važno je skloniti se u hladovinu. Pretjerano znojenje, mučnina, osjećaj malaksalosti ili ubrzani puls poručuju da je vrijeme za hlad i tekućinu.
Prozračna odjeća
Svijetle boje, šešir, sunčane naočale i odabir laganijeg materijala igraju važnu ulogu u obrani od topline i neželjenih posljedica.
Sredstva sa zaštitnim faktorom
Važno je redovito koristiti sredstva s odgovarajućim zaštitinim faktorom koja štite od UV zračenja. Posebno treba paziti na djecu i novorođenčad i za njih koristiti faktore iznad 30.