OBRATITE PAŽNJU

Otkriveno pet najprljavijih mjesta u hotelskoj sobi: Evo na što treba paziti

hotel
Shutterstock
24.02.2025.
u 19:36
Poslušaj ovaj članak
00:00 / 00:00

Dok se posteljina pere između boravaka gostiju, prekrivači i ukrasni jastuci često ostaju tjednima neoprani. Mnogi ih hoteli čiste samo ako imaju vidljive mrlje ili neugodne mirise

Boravak u hotelskoj sobi trebao bi biti opuštajući i ugodan te bi trebao pružiti osjećaj luksuza i udobnosti daleko od doma. Svježe pospremljeni krevet, blistava kupaonica i pažljivo postavljeni detalji ostavljaju dojam besprijekorne čistoće. No, iza tog uglađenog izgleda mogu se skrivati nevidljive nečistoće. Budući da hotelsko osoblje mora očistiti velik broj soba u kratkom vremenu, postoji mogućnost da soba izgleda čisto, a da zapravo nije temeljito očišćena.

Istraživanje putničkog portala TravelMath otkrilo je da prosječne površine u hotelskim sobama mogu biti prljavije od tipičnog doma, aviona, pa čak i škole. Ovo je pet najprljavijih mjesta u hotelskoj sobi na koja treba pripaziti, prema stručnjacima za sigurnost u tvrtki Locksmith Dartford, piše Express.

1. Prekrivači i ukrasni jastuci: Dok se posteljina pere između boravaka gostiju, prekrivači i ukrasni jastuci često ostaju tjednima neoprani. Mnogi ih hoteli čiste samo ako imaju vidljive mrlje ili neugodne mirise, a do tada su možda već nakupili milijune mrtvih stanica kože, osušene sline i tjelesnih tekućina. Bivša čistačica u hotelu podijelila je na Redditu da su poplun prali samo ako bi na njemu bila vidljiva mrlja. "Hotel u kojem sam tek počela raditi još je gori. Imaju smeđe poplune koji se doslovno nikada ne peru", napisala je. Kako biste smanjili izloženost, tako uklonite ukrase s kreveta, poprskajte tkanine dezinficijensom ili ponesite jastučnicu putne veličine.

2. Telefonske slušalice i daljinski za TV: Prije nego što uključite TV, bolje je da ga očistite antibakterijskom maramicom. Studije su otkrile da površine hotelskih soba koje su vrlo osjetljive na dodir mogu sadržavati viruse prehlade i gripe, E. coli, pa čak i tragove fekalija. Test brisa čak je otkrio bakteriju povezanu s respiratornim i gastrointestinalnim infekcijama na daljinskom upravljaču.

3. Kupaonica: Blistava hotelska kupaonica možda nije toliko čista koliko izgleda. Jedna je studija otkrila da glava tuša u hotelu ima 25 tisuća puta više bakterija nego WC školjka. Obrišite površine dezinficirajućim maramicama prije upotrebe. Također biste mogli pustiti vruću vodu da ispere bakterije prije nego što uđete pod tuš.

4. Posude za led: Mnogi su gosti koristili kante za led u puno manje privlačne svrhe, poput improviziranih posuda za povraćanje nakon ludog noćnog izlaska. Zatražite od hotelskog osoblja plastičnu vrećicu prije nego što napunite kantu ledom ili se odlučite za unaprijed zapakirani led iz hotelskog bara.

5. Aparati za kavu i stakleno posuđe: Praktični aparat za kavu u sobi možda ne priprema samo kofein. Ostaci ulja iz kave mogu užegnuti, a vlažna unutrašnjost aparata stvara savršeno okruženje za razmnožavanje bakterija. Bez redovitog dubinskog čišćenja spremnika za vodu i unutarnjih komponenti, vaša bi jutarnja šalica kave mogla doći s neželjenom dozom klica. Možda je bolje da kavu naručite u baru.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije