Remi Zrinjskog i Borca u derbiju WWin lige

HŠK Zrinjski
15.09.2024.
u 19:47

Derbi susret 6. kola WWin lige BiH između Zrinjskog i Borca završio je neodlučenim rezultatom 1:1.

U siromašnom prvom poluvremenu domaći nogometaši došli su do prednosti u 28. minuti nakon velike pogreške gostiju. Josip Ćorluka ispred gola Borca ukrao je loptu neopreznom Jurichu Carolini i pogodio za 1:1. Gosti su u nastavku bili nešto bolji protivnik, a izjednačili su u 86. minuti. Strijelac je bio Đorđe Despotović, piše Fena.

Trener Ivanković nakon utakmice je rekao da je Borac odigrao kvalitetnu utakmicu. Kaže da ekipa Zrinjskog ipak može biti zadovoljna te da je neriješen rezultat ''najrealniji''. Trener Žižović smatra da je rezultat realan. Čestitao je svojim igračima, ali i Zrinjskom na fer i korektnoj igri.

Ranije u nedjelju Sloga je upisala domaću pobjedu nad Širokim Brijegom 1:0, a kolo će u ponedjeljak u Gabeli zatvoriti GOŠK i Željezničar.

Iz minute u minutu

95' - Kraj susreta. Podjela bodova pod Bijelim Brijegom.
95'
- Velika prilika za Zrinjski, Čamber ne uspijeva pogoditi mrežu Borca
91' - Tri minute nadoknade.
86' - Despotović pogodio za izjednačenje. Zrinjski Borac 1:1
85' - Promjene u Zrinjskom. Čamber u igri umjesto Topića, a Rušević mijenja Mulahusejnovića.
81' - Žuti karton Topiću.
78' - Promjena kod Borca. Čavić u igri umjesto Herere.
77' - Nova promjena u Zrinjskom. Izlazi Ćuže, u igri Jurilj.
67' - Promjena kod Borca, Ogrinec mijenja Skorupa.
64' - Velika prilika za Zrinjski, Posavec šutira glavom ali neprecizno.
60' - -Nova promjena u Zrinjskom. Izlazi Ćuže, u igri Jurilj.
59' - Promjene kod Borca, ulaze Nikolov i Despotović. Izlaze Hrelja i Srećković.
57' - Žuti karton za Šunjića
46' - Počelo drugo poluvrijeme.
Kraj prvog poluvremena, Zrinjski vodi 1:0
45'
 - Četiri minute nadoknade.
43' - Žuti karton Hereri.
29' - Goooool, Zrinjski vodi 1:0. Strijelac Ćorluka!
14' - Prva prilika na utakmici za Borac. Savić je prošao i centrirao, Marić odbija ali Kulašin se ne snalazi dobro. Odmah s druge strane prijeti i Zrinjski, no, i dalje je 0:0. Po prilika na obje strane.
1' - Počela je utakmica

Zrinjski ulazi u ovaj susret s impresivnim nizom od 14 uzastopnih pobjeda u ligi, a večeras ima priliku postaviti novi rekord s 15. pobjedom zaredom. S druge strane, Borac, koji je ovog ljeta izborio plasman u grupnu fazu UEFA Konferencijske lige, pokušava se suprotstaviti domaćinu na gostujućem terenu i pokazati svoju kvalitetu u ovom derbiju.

Glavni sudac večerašnjeg derbija je Irfan Peljto iz Sarajeva, koji je sudio tri prošlosezonska derbija između ova dva rivala. Njegovi asistenti su Senad Ibrišimbegović (Travnik), Emir Zahiragić (Sarajevo) i Amin Efendić (Sarajevo), dok u VAR sobi dežuraju Luka Bilbija (Prijedor) i Josip Čolić (Kupres).

Početni sastav Zrinjskog: Marko Marić, Josip Ćorluka, Toni Šunjić, Hrvoje Barišić, Mario Tičinović, Marijan Ćavar, Stefano Surdanović, Fran Topić, Mario Ćuže, Matija Malekinušić, Nardin Mulahusejnović

Rezerve: Goran Karačić, Petar Mamić, Ilija Mašić, Alen Jurilj, Frano Mlinar, Ivan Posavec, Igor Savić, Marko Kozina, Besart Abdurahimi, Anes Rušević, David Čamber

Trener: Mario Ivanković

Početni sastav Borca: Filip Manojlović, Sebastian Herrera, Jurich Carolina, Bart Meijers, Marko Vukčević, Dino Skorup, Srđan Grahovac, Nikola Srećković, Stefan Savić, Damir Hrelja, Enver Kulašin

Rezerve: Damjan Siskovski, Aleksandar Subić, Savo Šušić, Niko Datković, David Čavić, Stojan Vranješ, Boban Nikolov, Pavle Đajić, Sandi Ogrinec, Đorđe Despotović, Gregor Bajde

Trener: Mladen Žižović

Do sada su Zrinjski i Borac odigrali 48 međusobnih utakmica, pri čemu Zrinjski ima 25 pobjeda, dok je Borac slavio u 16 navrata. Posljednji susreti između ovih timova bili su u finalu Kupa BiH prošle sezone, gdje je Zrinjski dvaput pobijedio rezultatom 1:0.