pozvala sve strane na razgovore

Krišto: Situacija nakon jučerašnje sjednice Vijeća ministara BiH ostaje nepromijenjena

Fena
22.03.2025.
u 15:45
Poslušaj ovaj članak
00:00 / 00:00

Predsjedateljica Vijeća ministara BiH Borjana Krišto izjavila je danas u Bugojnu kako situacija u SIPA-i i Vijeću ministara BiH ostaje nepromijenjena nakon jučerašnje sjednice Vijeća ministara, koja nije održana jer ministri iz srpskog naroda nisu podržali dnevni red.

- Ja činim sve da ne dođe do bilo kakvog zastoja, ne želim upotrebljavati riječ blokada. To za mene nije nikakva opcija. Želim normalno raditi, funkcionirati, zakazujem sjednice Vijeća ministara, sljedeća je zakazana za 27. ožujka s dnevnim redom koji pristiže po našim poslovnicima, po našim zakonima i ja ću se toga držati - istaknula je Krišto na otkrivanju spomen-ploče Anti Grliću Radmanu, velikom dobrotvoru HKD-a Napredak Podružnice Bugojno.

Ona je pozvala sve strane na razgovore kako bi se vidjelo "što je to oko čega se ne možemo dogovoriti."

- Puno stvari se danas politizira, posebno zbog aktualnog političkog trenutka. Ne vidim nijednog razloga da institucija Vijeća ministara ne radi po onim stvarima koje su doista u našoj nadležnosti, koje su sukladne Ustavu, sukladno ustavnoj strukturi, sukladno onom što je naša obveza u smislu provedbe zakona - poručila je.

Dodala je kako je važno da svi shvate kako je „BiH država tri konstitutivna naroda i da svako od njih ima svoje političke predstavnike i da je to put kojim trebamo ići dalje“.

- Ne smijemo to gledati kroz aspekt ove političke krize, na način da se gleda da li se netko stavlja na jednu ili drugu stranu. Ne postoje neki faktori sami bitni za sebe, ne postoje neki koji su iznad ovoga. Postoje, zapravo, politički predstavnici, ustavna struktura BiH koji se moraju dogovarati i to treba biti zajednički interes i cilj svih nas u kontekstu i u cilju opstojnosti, stabilnosti, sigurnosti, pa i europske budućnosti BiH - kazala je Krišto.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?