Usporedbe između pojedinih generacija, posebice između Zoomera i Milenijalaca ne jenjavaju. Nakon nedavnog rata čarapama, u kojem su se Zoomeri borili u visokim, a Milenijalci u čarapama ispod gležnja, na red je došlo – zabušavanje na poslu. Tko je u tome 'učinkovitiji'? Prema novoj studiji koju je provela online trgovina Haypp, pripadnici generacije Gen Z su najučinkovitiji kada je riječ o zabušavanju i prakticiranju nezdravih navika tijekom radnog vremena, prenosi LADBible.
Naime, istraživanje je pokazalo kako ovi mladi radnici redovito uzimaju dodatne pauze za cigaretu. Kad se zbroji sve vrijeme koje Zoomeri provedu na takvim pauzama, na godišnjoj razini dobije se šest dana!
Istraživala se i potencijalna povezanost između stresa na radnom mjestu i pušenja. Otkriveno je kako do 46 posto Gen Z radnika priznaje da provode 20 minuta svakog radnog dana pušeći umjesto radeći, i to izvan vremena za pauzu. Oni su tako najaktivniji u zabušavanju na poslu, a slijede ih Boomeri, Gen X i na kraju Milenijalci.
I dok su Milenijalci najmanje skloni zabušavanju tijekom radnog vremena zbog pauze za cigaretu, istraživanje je također pokazalo da su upravo oni stresu najpodložnija generacija. Dvije trećine njih, ili 66 posto, tvrdi kako zbog pritiska na radnom mjestu više puše, ali ne tijekom radnih sati.
Istraživanje se bavilo i pitanjem kako stres na radnom mjestu može utjecati na navike pušača i otkrila je da je pet od deset glavnih razloga za pušenje vezano za posao, a ovo su konkretni razlozi: 25 posto ispitanika puši kako bi se oslobodili napetosti na poslu, 24 posto puši nakon napornog radnog dana, 22 posto puši da bi napravili pauzu od obveza. 21 posto ispitanika puši kada su pod pritiskom i jednako toliko kada se suočavaju sa povećanim obimom posla.