Velika opasnost od izlijevanja Neretve

Zbog jakih kiša u BiH povećani vodostaji rijeka, strahuje se od poplava

Hina
27.03.2025.
u 10:51
Poslušaj ovaj članak
00:00 / 00:00

Obilna kiša koja od srijede neprekidno pada u Bosni i Hercegovini prouzročila je znatan porast vodostaja većine rijeka, a najozbiljnije je stanje u slivu rijeke Bosne

Vodostaj te rijeke kod Kaknja i Maglaja u središnjem dijelu zemlje jutarnjim je satima bio veći od četiri metra i prijeti plavljenjem naseljenog područja pa je u toj općini proglašeno stanje prirodne nesreće. 

Iz svojih su se korita djelomice izlile i rijeke Usora, Sava, Oskova, Bioštica te Željeznica

Plavljenje prijeti i cestama pa je promet morao biti prekinut na nekim regionalnim prometnicama.

Iz Agencije za vodno područje Jadranskog mora upozorili su na veliku opasnost od izlijevanja Neretve i njenih pritoka

Uprave Civilne zaštite Federacije BiH potvrdila je da su njihove specijalizirane službe u stalnoj pripravnosti i spremne reagirati u poplavljenim područjima.

"Specijalizirane postrojbe za zaštitu i spašavanje kao i za spašavanje na vodi i pod vodom stavljene su u pripravnost. Građani koji su na područjima na kojima postoji opasnost od poplava pozivaju se na oprez i poduzimanje potrebnih sigurnosnih mjera", kazala je glasnogovornica uprave Civilne zaštite Majda Kovač.

Meteorolozi su prognozirali nastavak kiše u BiH sve do vikenda.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije