Wwin liga Bosne i Hercegovine

Igman vezao četvrtu pobjedu, GOŠK sve dublje tone

29.09.2024.
u 17:19
Iduće kolo Igmanu donosi gostovanje kod Zrinjskog, dok će GOŠK u Gabeli protiv Slobode igrati derbi začelja

U okviru 9. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u Konjicu su se sastali Igman i GOŠK, a domaći tim slavio je rezultatom 3:2. Prvu priliku Igman je imao u osmoj minuti. Hebibović je lijepo uposlio Denkovića, koji jako loše prima loptu koja se odbija u ruke vratara gostiju. Gosti uzvraćaju u devetoj minuti. Šroler je ušao s lijeve strane, namjestio se na šut, ali odlazi to daleko od gola Igmana. Minutu poslije poveo je Igman. Povratna lopta Mešića, a Herić sjajno pogađa suprotni kut gostujućeg gola. Gosti iz Gabele odmah u 17. minuti dolaze do izjednačenja. Duga lopta za Gogića na lijevoj strani, smušena intervencija obrane Igmana kroz koju je lopta prošla do Gogića, ovaj ubacuje do Novakovića kojem nije bilo teško postići pogodak. Šest minuta trebalo je Igmanu da se vrati u vodstvo. Šehić je ubacio do Hebibovića, Šuta odbio loptu na vrh kaznenog prostora, gdje se nalazio Herić i majstorski pogodio za 2:1. Ćeman je u 35. minuti zaustavio šut Novakovića, Denković na drugoj strani iz voleja šutirao pored gola, da bi u 42. minuti GOŠK izjednačio. Opet greška obrane Igmana. Ljukovac je dodao do Šrolera koji je šutirao u prvi kut i zabio za 2:2. Prvijenac Šrolera u dresu gostiju iz Gabele.

Nakon toga Tallo je zamijenio ozlijeđenog Ramića te u drugom poluvremenu bio junak Igmana. U 58. minuti Hebibović je centrirao, Tallo malo kasnio. Pobjedonosni gol Igmana viđen je u 65. minuti. Šehić je pronašao Hebibovića koji je loptu produžio za Talla, a on pogodio za 3:2. Gosti su do kraja pokušavali stići barem do boda, ali bezuspješno te je tako Igman nakon uvodna tri poraza i remija s Veležom vezao čak četvrtu pobjedu. Sljedeće kolo Igmanu donosi gostovanje kod Zrinjskog, dok će GOŠK u Gabeli protiv Slobode igrati derbi začelja.