Nakon komemoracije u Krnjeuši banjolučki biskup Željko Majić posjetio je 9. kolovoza Bosanski Petrovac u pratnji župnika drvarsko-petrovačkog don Davora Klečine.
Tamo ih je dočekala nekolicina od malobrojnih katolika koji žive u tom gradu, a susreli su se i predstavnikom općine Adnanom Družićem.
Banjolučki biskup je s pratnjom najprije obišao kapelu na katoličkom groblju koja je još u izgradnji i dao podršku i poticaj da se ova bogomolja što prije završi.
Potom su posjetili mjesto u samom središtu grada gdje je nekad stajala župna crkva sv. Petra koju su komunističke vlasti srušile 1949. godine, kad i onu u Drvaru, a crkveno zemljište nacionalizirali.
Biskup je sa sugovornicima izrazio žaljenje i čuđenje da je netko mogao srušiti jednu tako lijepu crkvu koja je bila pravi ukras grada i kao takva čest prizor i na razglednicama Bos. Petrovca iz razdoblja austrougarske uprave u BiH. Podržao je prijedlog da se mjesto gdje je nekad stajala crkva obilježi prikladnom pločom na kojoj će stajati fotografije crkve i informacije o njoj, javila je Tiskovna agencija Banjolučke biskupije.
Biskup je također sa zanimanjem poslušao informacije o dobrom suživotu u Bosanskom Petrovcu između dva većinska naroda, srpskog i bošnjačkog, kao i o hvale vrijednom međureligijskom dijalogu i inicijativama u koje je uključena i Katolička Crkva, te je obećao svoju podršku u daljnjem dijalogu.
Na području Bosanskog Petrovca do Drugog svjetskog rata živjelo je preko tisuću katolika, uglavnom Hrvata, ali i pripadnika drugih naroda. S tog područja je i nekadašnji banjolučki biskup Alfred Pichler koji je rođen na Oštrelju 1913., a trideset je godina upravljao Banjolučkom biskupijom.
Katoličke bogomolje, pored one u gradu, nalazile su se i u Krnjeuši i na Oštrelju, ali su sve tri srušene i uništene u Drugom svjetskom ratu i poraću. Danas u Bosanskom Petrovcu živi svega petnaestak katolika.