Zrinjski
HŠK Zrinjski
20.05.2024.
u 19:19

U okviru 32. kola nogometnog prvenstva Bosne i Hercegovine Zrinjski je s 4:0 svladao Tuzla City. No, kako je i Borac slavio u utakmici protiv Igmana, san o tituli za Zrinjski je završen, a Tuzla City je ovim porazom i definitivno ispao iz lige.

Zrinjski je zaprijetio preko Mulahusejnovića u petoj minuti, a odmah uzbuđenje i na drugoj strani, Barišić izbacuje ispred jednog igrača Cityja.

Nova prilika za Zrinjski u devetoj minuti. Memija je centrirao, Tičinović pokušao glavom, lopta ide pored gola, piše Sportsport.

Poveo je Zrinjski u 15. minuti. Mario Ćuže je prelijepo pogodio desnom nogom daljnji kut iskosa s lijeve strane.

Imao je zatim Nardin Mulahusejnović nekoliko promašenih prilika, ali zatresao je mrežu u 40. minuti.

Nikić je napravio penal nad Malekinušićem, a Mulahusejnović pogađa za 2:0.

Za 3:0 je pogodio Ćuže u 64. minuti utakmice, da bi desetak minuta kasnije Malekinušić završio stvari.

Corda je nedugo zatim zatresao mrežu gostiju, no gol je opravdano poništen zbog zaleđa.

Zrinjski će tako sezonu završiti na drugom mjestu. Ima pet bodova manje od vodećeg Borca kolo prije kraja, Borca koji je uz veliku pomoć sudske ekipe stigao do pobjede protiv Igmana i ovjere titule.

Ovim porazom je Tuzla City i matematički ispao u niži rang. Nalazi se na 11. mjestu s 27 bodova, šest manje od sigurne zone.

Posljednje kolo Zrinjskom donosi gostovanje kod Igmana, dok će Tuzla City ugostiti tim Veleža.