Najezda štakora u Mostaru:

Građani potpisivali peticiju za deratizaciju

adsg
28.09.2015.
u 15:24

Suočeni sa najezdom štakora, drugih glodara i insekata u Mostaru, članovi Udruženja građana Vrisak organizirali su potpisivanje peticije za provođenje mjera dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije u gradu

Cijela akcija odvija se u sklopu najavljene kampanje "Vrištimo za Mostar". Monika Ćubela, glasnogovornica Udruženja građana Vrisak kazala je kako je zadnja deratizacija grada obavljena prije sedam godina, točnije 2008. godine. "Ovo smo sad vidjeli kao nužan problem s obzirom da bi se DDD mjere trebale odraditi u listopadu ove godine. Ukoliko se one nebi odradile, mi nećemo imati deratizaciju koja nije urađena već sedam godina. Zadnja deratizacija grada urađena je 2008. godine, a trebala bi se po pravilu raditi dvaput godišnje i to je veliki problem”, istakla je Ćubela.

Mostar zatrpan smećem

Udruga građana Vrisak u okviru ove kampanje izvršila je istraživanje kako bi se uvjerili tko snosi krivicu zbog neobavljanja deratizacije i masovne pojave štakora i drugih glodara u gradu. "Mi smo na samom početku mislili da je Grad Mostar najviše kriv što nisu urađene DDD mjere, ali ispostavilo se da je krivo županijsko Ministarstvo zdravstva, rada i socijalne skrbi. Ministarstvo zdravstva nam je priznalo da oni trebaju raditi deratizaciju na razini županije, ali nažalost novca za to nemaju. Ovim povodom, točnije skupljenim potpisima nastojimo potaknuti vlast i pokušati nečim doprinijeti da cjelokupni problem nije do građana, jer zaista Mostar je iz godine u godinu grad koji postaje zatrpan smećem”, dodala je Ćubela.

Velik odaziv građana

U samo nekoliko minuta desetine građana ogorčenih stanjem u Mostaru potpisali su peticiju. "Ovaj problem treba rješavati u korjenu. Redovnom deratizacijom sigurno nebi vladalo stanje kakvo vlada danas u Mostaru. Zatrpani smo smećem, a evo svi građani primijetili su i pojavu pacova i žohara”, kazao je Ivica Pehar, jedan od građana koji je dobrovoljno potpisao peticiju. S njim se složio i Slaven Marinčić, koji je dodao i to da javnost mora reagovat jer su nadležne vlasti oglušene na veliki problem Mostara. Neprovedbom DDD mjera Mostar je suočen s pojavom oko 50 zaraznih bolesti, od kojih su najmasovnije kuga, šuga, trbušni tifus, virusna žutica, bruceloza i male boginje. Peticiju za provedbu DDD mjera građani će imati priliku potpisati sve do 4. listopada na lokacijama Rondo, Ulici braće Fejića i na Španjolskom trgu u razdoblju od 11 do 13 i od 17 do 19 sati.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije