Gospodarstvena djelatnost općine je svedena na šumsko gospodarsko društvo Šume RS, podružnica Drinić, i nekoliko manjih pilana. Turizam je gospodarska grana koja u Driniću tek počinje s razvojem. Potencijali su vrlo veliki, a uz izgrađeni lovački dom i infrastrukturu koja prati ovakve objekte, u planu je izgradnja motela s većim smještajnim kapacitetima. Područje općine Petrovac od davnina je naseljeno. Na ovom području postoje arheološka nalazišta, ali su istraživana samo amaterski (srebrni i nekoliko bakarnih rimskih novčića, kompletan brončani nakit za ukrašavanje ženske kose, nekoliko brončanih prstenova i narukvica, kopči za toge - fibule).
Prema podacima posljednjeg popisa stanovništva, u općini Petrovac živi 361 stanovnik, dok podataka iz popisa iz 1991. godine nema. Muškarca su 172, dok je žena 189. Prema nedavno objavljenim službenim podacima stoji kako u općini Petrovac danas nema niti jednog Hrvata, Bošnjaka također nema, dok je Srba 358. Broj ostalih je 3, stanovnika koji se nisu izjasnili nema, kao ni onih bez odgovora.
Kada je riječ o ženskom stanovništvu i broju živorođene djece po osobi, najviše je majki koje su rodile dvoje djece.
Žena koje nikad nisu rađale je 35, onih koje su rodile jedno dijete je 23, dvoje djece 85, majki s troje djece je 19, a 2 one koje imaju četvero djece. Majki s petero i više djece nema.
Popis je obuhvatio i stanovništvo prema zakonskom bračnom stanju i spolu. Utvrđeno je da je 157 osoba u braku, od ukupnog broja osoba koje se smatraju spremnima za brak (307). Broj rastavljenih nije osobito visok te iznosi 10, također je utvrđeno da 77 osoba nikada nije bilo u bračnoj zajednici, dok su udovca i udovice 63.
Najviše pravoslavaca
Kada je riječ o dobi i spolu, jasno je kako nema velike razlike između muškaraca i žena te je prosječna starost muškaraca 43,16 godina, a žena 49,45 godina.
Stanovništvo koje je naseljeno u općini Petrovac dijeli se i po materinskom jeziku. Najviše stanovnika govori srpskim jezikom, 360, bosanskim i hrvatskim jezikom ne govori ni jedan stanovnik ove općine. Ostalih je jedno dok stanovnika bez odgovora i onih koji se nisu izjasnili koji jezik smatraju materinskim nema.
Kada je riječ o vjeroispovijesti, katolika i osoba islamske vjeroispovijesti nema.
Cijeli tekst čitajte u tiskanom izdanju Večernjeg lista BiH...