U Franjevačkom muzeju i galeriji na Širokom Brijegu otvorena je izložba slikara Gorana Kujundžića pod nazivom ”Ornamentalne strukture”. O izloženim slikama govorili su Josip Mijić, docent na Akademiji likovnih umjetnosti Sveučilišta u Mostaru na Širokom Brijegu, i dekan te akademije Svetislav Cvetković koji je izložbu proglasio otvorenom. Program je vodila Željka Šaravanja. Izložba ostaje otvorena do 15. svibnja. Akademski slikar i grafičar Goran Kujundžić rekao je da mu je ovo jedna od najvećih samostalnih izložbi izvan Hrvatske te da je počašćen time što svoje radove može izlagati u Franjevačkom muzeju i galeriji u Širokom Brijegu.
Marko Šošić ističe to da je Kujundžić autor koji kao motiv u svom radu koristi ornament – oblik koji je vremenom prošao putovanje od unikatnog prema općem, pa natrag; pročišćen, krajnje pojednostavljen, gotovo apstrahiran i stiliziran te dodaje: “Ornament – odnosno uzorak (modul) koji je njegov najmanji nerazdjeljivi dio, svima nam je usađen u podsvijest kao popratni i ukrasni element neke bitnije cjeline, pa ga funkcionalnost moderne prezire i izbacuje iz svoga područja djelovanja. Ovakav veto prema ornamentu u umjetnosti trajao je gotovo stotinu godina, pa je i sam autorov odabir ornamenta kao motiva poprilično hrabar čin. A oni koji balansiraju na samom rubu litice ili će pasti u provaliju eklektičnih ponavljanja ili se uzdižu na nove razine.”
Šošić naglašava činjenicu da njegove slike osim likovne imaju etnološku vrijednost jer su mu kao polazišna točka poslužili ornamentalni motive narodnih nošnji Mujeza Slavoniju te dodaje: “Oblici koje bismo i mogli prepoznati na Kujundžićevom radu, poput cvijeta, križa, strijelice ili rozete, neprestanim ponavljanjem u brojnim varijacijama gube svoju figurativnu snagu, postaju znak, neutralan oblik, koji samo tako može biti spreman za jedan specifični intelektualni hedonizam.”
Goran Kujundžić rođen je 1976. godine u Subotici, a živi i radi u Osijeku. Doktorirao je 2014. na poslijediplomskom doktorskom studiju slikarstva na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu. Godine 2003. diplomirao je grafiku na zagrebačkoj ALU u klasi prof. Miroslava Šuteja.
Zaposlen je na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku u zvanju izvanrednog profesora. Do sada je imao 16 samostalnih izložbi i sudjelova na oko 50 skupnih. Dobitnik je nagrade ALU u Zagrebu za izuzetan uspjeh tijekom studija i diplomskog rada te prve nagrade na Pasionskoj baštini u Zagrebu na temu “Moj doživljaj muke”.