Borilački sport

Neretva solidna na turnirima u Hrvatskoj i Sloveniji

17.11.2016.
u 09:00

Proteklog vikenda mlađi džudaši Neretve nastupili su na međunarodnom džudo turniru Croatia Open 2016. održanom u Splitu te na velikom međunarodnom džudo turniru Koroška Open u Slovenj Gracu. Mostarsku ekipu predvodio je trener Ivan Jurić, te ostvario sjajan rezultat osvojivši sa svojim natjecateljima 16 medalja, od toga 7 zlatnih, 2 srebrne i 7 brončanih. Zlatne medalje osvojili su: Lana Tole -25 kg (U10), Stjepan Salmanić -42 kg (U12), Petra Tole -44 kg (U10), Karlo Križanac -50 kg (U12), Mak Hadžić -55 kg (U12), Karlo Previšič -66 kg (2 medalje)

Srebrne medalje osvojili su: Petra Tole -44 kg (U12) i Sergej Jarendić +55 kg (U12). Brončane medalje osvojili su: Sara Majić -32 kg (U10), Stjepan Salmanić -42kg (U14), Iva Zovko -44 kg (U10), David Brkić -50 kg (2 medalje), Filip Zovko -55 kg (U12) i Luka Đurić -60 kg (U14). Natjecatelji JK Neretva, predvođeni trenerom Ćeškom, tri dana su boravili u slovenskom gradu Slovenj Gradecu, gdje su bili sudionici natjecanja na kojem je nastupilo više od 1060 natjecatelja iz 32 države. U jakoj konkurenciji jedini plasman ostvario je Srđan Ajvaz koji se borio u konkurenciji mlađih kadeta, i to u kategoriji do 81 kg. S tri pobjede protiv predstavnika Slovačke, Slovenije i Srbije i dva poraza od predstavnika Italije i Mađarske na kraju natjecanja plasirao se na vrlo dobro peto mjesto. Neretva se našla u skupini s Mađarskom, Estonijom, Moldavijom i Češkom, gdje je osvojila 4. mjesto. David Pušić je u kategoriji do 60 kg u ekipnom dijelu imao pobjede protiv svih predstavnika suprotnih ekipa.•