Vjernici župe Kiseljak ulazak u Veliki tjedan obilježili su sudjelovanjem u pobožnosti križnoga puta. Organizatori su bili Frama i franjevački trećoreci.
Prva postaja križnoga puta, u kojemu je sudjelovalo mnoštvo Kiseljačana, bilo je Gospino svetište pod stijenom, zavjetno mjesto koje među katoličkim pukom ovoga kraja ima posebno značenje.
Svetište pod stijenom
U blizini svetišta je lokacija Crvena stijena, mjesto stradanja nekoliko stotina Hrvata iz Kiseljaka, Kreševa, Fojnice, Busovače, Visokog, Vareša, koji su po nalogu jugoslavenske UDBA-e likvidirani nakon Drugoga svjetskog rata. Obitelji žrtava kojima je u bivšoj državi bilo zabranjeno pomoliti se za njihove duše , na inicijativu pokojnog fra Stjepana Buljana, počeli su se okupljati i moliti pod stijenom, pred Gospinim kipom. Nastalo je tako Gospino svetište pod stijenom koje se održalo do današnjih dana.
Redovite mise u ovom svetištu služe se od proljeća do jeseni, a križni put na početku Velikoga tjedna također je započeo misom u Gospinu svetištu pod stijenom.
Molitva vjernika
Nakon prve, redale su se i ostale postaje križnoga puta postavljene sve do samog vrha sela Podastinje u kojem je podignut spomenik poginulim braniteljima Kiseljaka i okolice.
Postajama križnoga puta tako su na simboličan način spojena obilježja Hrvata stradalih u Drugom svjetskom te posljednjem Domovinskom ratu.
U tišini i molitvi vjernici ovoga kraja razmišljali su o muci Isusovoj, težini njegova križa i veličini žrtve koju je podnio za spas svakog čovjeka, ali i žrtvi hrvatskih branitelja koji su svoje živote položili na oltar domovine.