Naručili ste cipele putem interneta i niste ih imali priliku isprobati? U ovakvim slučajevima, posebice ako se naručena veličina razlikuje u par milimetara, dobro je znati što možete napraviti. A da nije povrat kupljenih cipela...
Uske cipele nije dobro nositi, bez obzira koliko vam se sviđa taj model kojeg gledate mjesecima. Sada kada ste ih napokon kupili, nosili biste ih po svaku cijenu? Nemojte!
Nošenje uskih cipela može uzrokovati probleme s cirkulacijom, bolne grčeve, plikove i ostale neugodne posljedice. Ako se ipak još ne želite odreći novih cipelica, pokušajte "spasiti stvar" s ovim trikovima.
Imajte na umu da se cipela, ako vam je duljinom premala, ne može izduljiti, ali ako je uska, to se može riješiti.
Navucite na noge debele čarape i obujte cipele. Uzmite sušilo za kosu i oko tridesetak sekundi zagrijavajte cipele na srednjoj jakosti, ako imate takvu opciju. Sušilo pomičite kak obiste spriječili pregrijavanje i kako biste obuhvatili cijelu površinu cipele.
Budite posebno oprezni ako ovo radite s cipelama od kože antilope te koristite zaštitni sprej za takvu vrstu materijala. Kako zagrijavate cipelu ona će se početi širiti i time će vam obuća biti ugodnija za nošenje.
Drugi način koji možete isprobati jest da uzmete vrećice za zamrzavanje ( deblje) ili zip, te ih napunite vodom tako da ostane zraka pri vrhu. Vrećicu dobro zatvorite, provjerite da nigdje ne pušta i ugurajte je u cipele tako uđe naprijed.
Cipele stavite u zamrzivač dok se voda ne zaledi. Nakon toga izvadite vrećice s ledom iz cipela i pustite 20 -ak minuta da se "opuste". Ponavljajte postupak po potrebi.