Sheriff - Zrinjski 1:0

Zrinjski poražen u Moldaviji, Sheriff ide dalje zahvaljujući autogolu

12.07.2022.
u 18:29

Od 19 sati u Kišnjievu traje revanš susret prvog pretkola Lige prvaka između Sheriffa i Zrinjskog.

Nogometaši aktualnog prvaka BiH, Zrinjskog, poraženi su u uzvratu 1. pretkola Lige prvaka, na gostovanju kod ekipe Sheriffa.

Moldavski predstavnik, koji je u Mostaru uspio sačuvati mrežu (0:0), slavio je minimalnim rezultatom, a da sve bude još tužnije po Plemić", odlučio je autogol.

Naime, Sheriff je poveo u 22. minuti kada je Igor Savić pogodio vlastitu mrežu za konačnih 1:0.

I Zrinjski je imao svoje prigode na ovom meču, a najbolje su propustili Tičinović, Bilbija i Kamenar.

90' Kraj utakmice.

90' Čondrić majstorski brani kontru Yassanea!

90' Pet minuta sudijske nadoknade.

88' U samom smo finišu utakmice u Kišnjevu.

85' Sabljić ulazi umjesto Jankovića. Jakirović sada baca sve karte u napad.

82' Ponovno je Zrinjski bio opasan pred golom Moldavaca, ali nažalost ostaje 1:0. Nadamo se da Plemići mogu postići gol do kraja susreta.

80' Čondrić sada izvrsno brani pokušaj moldavaca.

78' Još samo 12 minuta regularnog dijela igre i prilike da Zrinjski dođe do produžetaka.

76' Nova velika šansa, Kamenar je šutirao dobro s vrha šesnaesterca, lopta ide malo pored gola, ostaje 1:0. Zrinjski je zaslužio da da gol večeras.

73' Jukić ulazi u igru umjesto Tičinovića

72' Plemići dosta bolji protivnik u drugom dijelu, ali naš prvak večeras nije imao sreće u nekim situacijama.

65' Kakva prigoda za Nemanju Bilbiju, ipak brani Abalora! Zaista velika prigoda...

63' Prekršaj nad Bilbijom Lushkja je požutio

56' Prvi pokušaj Sheriffa u drugom poluvremenu, udarac Badoloa odlazi tik pored gola.

53' Iznova šut Mostaraca, Memija je natrčao na odbijenu loptu ali nažalost i ovo je otišlo preko gola.

51' Loš šut Bilbije iz slobodnjaka, lopta ide visoko iznad gola.

50'  Sergej Jakirović je na početku drugog poluvremena izvršio tri izmjene. Na terenu su Kamenar, Mandić i Memija, a iz igre su izašli Zlomislić, Ćuže i Bekić.

47' Podsjetimo, pobjednik ove utakmice će u drugom pretkolu igrati s boljim iz duela Maribor - Shaktyor Soligorsk.

46' Počelo drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena u Kišnjevu.

39' Trentno bez većih uzbuđenja. Sheriff čuva prednost od 1:0.

32' Moldavci sada kontroliraju igru na sredini terena, Zrinjski čeka svoju prigodu za kontre. Sheriff ima vodstvo, ali i kontrolu igre.

28' Žuti karton za Zlomislića.

24' Bilbija je bježi obrani Sheriffa, ali nažalost šutira iznad gola, ostaje 1:0.

23' Gol, Sheriff vodi 1:0! Nakon udarca iz kuta svoju mrežu je zatresao Savić. Kakva nesreća za Plemiće...

22' Barišić blokira udarac Rasheeda, U prvoj polovini Sheriff je opasniji.

18' Podsjetimo, ukoliko bude neriješeno ide se na produžetke, onda i na eventualne jedanaesterce, obzirom na to kako je UEFA ukinula pravilo gola u gostima.

17' Opasna pogriješka igrača Zrinjskog na sredini igrališta, lopta stiže do Yansanea koji je šutirao jako pored gola Čondrića.

12' Sada odličan napad Zrinjskog na drugoj strani, Tičinović se sam našao pred golmanom Sheriffa, ali lopta ipak ide pored gola.

9' Opasan šut Rasheeda s lijeve strane, lopta odlazi malo pored gola Zrinjskog, ostaje 0:0.

8' Ćorluka je zaustavio pokušaj domaćieg tima. Sheriff je krenuo malo ofenzivnije u utakmicu.

3' Dobra kombinacija Badoloa i Lushkja, ali bez veće opasnosti za obranu Zrinjskog.

1' Utakmica je počelam sudac je dao znak za početak

Navijači Zrinjskoga skandiraju HOĆEMO POBJEDU.

-5'  Sastavi:
SHERIFF: Abalora, Renan, Kiki, Radeljić, Kpozo, Lushkja, Kyabou, Badolo, Yansane, Rasheed i Ouattara.

ZRINJSKI: Čondrić, Bekić, Barišić, Magdić, Čorluka, Savić, Zlomislić, Ćuže, Janković, Tičinović, Bilbija.

-15' Nogometaši Zrinjskog večeras igraju uzvratni susret prvog pretkola Lige prvaka protiv Sheriff Tiraspola. Meč se igra u Kišnjevu, a prvi susret u Mostaru završen je rezultatom 0:0.

Sergej Jakirović je u najavi utakmice kazao kako su šanse 50:50 te kako se njegova ekipa treba postaviti hrabro te igrati bez straha.

Ono što je najavio to je i obećao pošto sluteći po startnih 11 Jakirović nema namjeru odustati od svog stila igre.

Novost u odnosu na prvi meč igran u Mostaru prije šest dana je ta što su startnoj postavi završili Zlomislić i povratnik Janković.

Za Zrinjski će od prve minute igrati: Čondrić, Bekić, Barišić, Magdić, Čorluka, Savić, Zlomislić, Ćuže, Janković, Tičinović, Bilbija.

Sastav Sheriffa je sljedeić: Abalora, Renan, Kiki, Radeljić, Kpozo, Lushkja, Kyabou, Badolo, Yansane, Rasheed i Ouattara.

Podsjećanja radi, prvi susret je okončan bez pobjednika, rezultatom 0:0.