Wwin liga BiH

Počela nova sezona domaćeg prvenstva, Radnik kao gost odnio bodove iz Gabele

03.08.2024.
u 21:00

U prvoj utakmici nove sezone WWin lige BiH nogometaši Radnika iz Bijeljine su kao gosti pobijedili ekipu GOŠK-a rezultatom 1:0.

Domaći tim je bio nešto aktivniji u prvom dijelu i prijetio je preko Gogića i Mihaljevića, ali pogodaka nije bilo. I nastavak je donio napade Gabeljana, ali na uzbuđenja se čekalo sve do finiša.

U 70. minuti golman Radnika Lakić zaustavio je dobre pokušaje Ikića i Lukića, a osam minuta kasnije uslijedio je pravi šok za domaći tim.

Krajišnik je lukavo izveo slobodan udarac i iznenadio je golmana Karića koji je bio nemoćan za vodstvo Bijeljinaca 1:0.

Velike prigode za promjenu rezultata imali su Avrić čiji je šut dobro obranio Lakić, te Čoko koji je nakon odbijene lopte uzdrmao vratnicu.

U sudijskoj nadoknadi Lakić je izvanredno obranio udarac Perića i ostalo je 1:0 za goste.